Skip to Content

Kryty na pískoviště

Proč a čím přikrýt pískoviště

Pískoviště je oblíbeným místem nejen pro děti, ale i pro kočky ze širokého okolí. představuje nejměkčí povrch, který zejména toulavé kočky využijí jako kočičí záchod. V sezóně si ani nevšimneme, že čistotná kočka pískoviště navštívila za účelem vyprázdnění.

Jak nechutná představa - na co přičinlivé děti narazí při oblíbené tvorbě báboviček a hradů a tunelů z písku. Svou činností neustále smazávají stopy kočičích drápků v pískovišti. Nejlépe je kočičí návštěvy vidět zjara nebo na podzim, když se již na pískoviště nechodí, Drobné stopy a práce kočičích drápků při zahrabávání exkrementů je zejména po dešti, nebo  sněhové oblevě zcela viditelná. Psi, ani jiná zvířata pískoviště nepoužívají jako záchod a jejich návštěvy jsou pouze náhodné.

 

Jsou dva způsoby přikrytí pískoviště:

Sanační způsob přikrytí

je krátkodobý a řeší situaci v případě kontaminace pískoviště exkrementy. Dá se použít pouze pokud máte pískoviště umístěno na slunném místě. Jako pokrývku můžete použít jakoukoli černou neprodyšnou folii, lépe však plachtu. Za slunného dne hned zrána přikryjete plachtou pískoviště, Mezi plachtou a pískem nesmí být vzduchová mezera.Plachtu necháte na pískovišti do odpoledne. Vysoká teplota pod plachtou zničí případné bakterie a parazity ve vrchní vrstvě pískoviště. Nejvyšší úspěšnost této metody je zjara, když jsou  exkrementy pouze v horní vrstvě pískoviště.

Preventivní způsob

zakrývání je dlouhodobý. Celoroční zakrytí pískoviště řeší také spad  listí do pískoviště. Kryt musí být po okrajích pískoviště dobře upevněn a i ve složitých místech, jako jsou skluzy a objekty v pískovišti, by měl přiléhat k jejich okrajům.

Materiál krytu pískoviště může být různý. Od podomácky vytvořeného záclonového, přes sítě, rašlový úplet až po nánosovanou tkaninu.. Každý materiál má své pro a proti. Důležité je zabezpečit pískoviště, abychom se nemuseli obávat o bezpečnost a zdraví dětí a v neposlední řadě také nemuseli tak často vyměňovat písek.

 

Podívejte se na naše realizace.page | about seo